Informacja Jod

W związku z trwająca wojną na Ukrainie oraz zagrożeniem wystąpienia awarii w elektrowniach atomowych,  informujemy, że do gminy Czaplinek dotarły tabletki ze stabilnym jodem, które dystrybuowane będą w systemie zarządzania kryzysowego. Tabletki przeznaczone są dla osób do 60 roku życia.

W przypadku awarii elektrowni jądrowej i uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu konieczne jest podanie osobom, przebywającym na zagrożonym terenie, tabletki zawierające wysokie stężenie stabilnego jodu. Przyjęcie tabletki nasyca tarczycę stabilnym jodem blokując wchłanianie przez nią radioaktywnego jodu zapobiegając jego gromadzeniu.

Dystrybucja preparatu ze stabilnym jodem odbywać się będzie w ośrodkach zdrowia oraz Szkole Podstawowej przy ul. Wałeckiej i Słonecznej.

– Przychodnia Lekarza Rodzinnego “MEDYK II” s.c., ul. Wałecka 54 A,

– NZOZ Balticmed, ul. Drahimska 65a,

– Szkoła Podstawowa ul. Wałecka oraz Słoneczna. W sytuacji wystąpienia zagrożenie w dni wolne oraz w godzinach popołudniowych uczniowie oraz pracownicy pobierają tabletki w przychodni lekarza rodzinnego.

UWAGA: wystarczy aby po odbiór leku zgłosiła się jedna osoba z rodziny.

Prosimy o zapoznanie się z załączoną broszurą informacyjną w której określone jest dawkowanie leku, przeciwwskazania oraz ostrzeżenia.

Broszura informacyjna (PDF)


Autor: ZNM Czaplinek 2022-10-06 09:34:47
Publikacja: Krzysztof Carewicz 2022-10-06 09:47:09
Modyfikacja: Krzysztof Carewicz 2022-10-06 09:47:09